Klapki to genialny pomysł!

No Comments

Nazwa tego obuwia pochodzi od dźwięku, który słyszalny jest w trakcie chodzenia w nich, a jest wynikiem uderzania podeszwy o piętę w momencie rozpoczynania kroku.

Tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji klapków mają przede wszystkim być niezniszczalne przez wodę, oraz wyciszające krok. Jest to obuwie miękkie, w którym chodzenie jest po prostu wygodne i zapewnia komfort właścicielowi. Najbardziej znane klapki to klapki marki Kubota, są to jedne z najtańszych i najbardziej popularnych możliwych do zakupienia na rynku klapek. Gumowa lub piankowa podeszwa ma zapewnić użytkownikowi amortyzację, oraz ochronę przed poślizgiem na mokrych powierzchniach.

Czy japonki to też klapki?

Jednym z rodzajów wyróżnianych klapek są japonki. Są one dostępne zarówno w wersjach damskich jak i męskich. Ich zasada polega na tym, że dodatkowo pomiędzy dużym a drugim palcem u stopy znajduje się drugi pasek przytrzymujący obuwie ma miejscu. Te klapki często można dostać w różnych wzorach, często są zdobione i naprawdę wdzięcznie wyglądające, dlatego sprawdzają się idealnie na spacery w najcieplejsze dni. Dzięki temu, że nie są mocno zabudowane, zapewniają stopie dostęp do powietrza i przewiewność. Wygodnie chodzi się w nich bez skarpetek, nie obcierają one bez nich, tak jak robią to inne buty, dlatego tak dobrze sprawdzają się latem.

Gdzie kupić klapki?

To wyjątkowe obuwie można znaleźć przede wszystkim w sklepach sportowych, ponieważ są to buty wybierane przede wszystkim przez osoby spędzające dużo czasu na basenie, po którym bardzo często istnieje wręcz nakaz przemieszczania się tylko i wyłącznie w klapkach. Klapki męskie oraz damskie dostępne są również w sklepach turystycznych. Są one bowiem najlepszym wyborem ochrony stopy przed zakażeniami grzybiczymi i bakteryjnymi, których można nabawić się pod publicznymi prysznicami. Więc jeżeli ktoś wybiera się pod namioty, do schronisk, a nawet hoteli i moteli, często decyduje się na zabranie ze sobą klapków. Klapki można również dostać w zwykłym sklepie obuwniczym, zaraz obok sandałów i kapci stosowanych do chodzenia po domu.

Categories: Obuwie

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *